Kategorie:

Chat:

» Pro chatování se přihlaste «

Uživatelé online:

Hosté 3 • Členové 0

Najdete nás také:

Vybavení na canicross

Vybavení na canicross

Opasek

Opasků je na českém trhu k dostání celá řada. Každému sedí něco jiného, ale určitě pro všechny platí, že správný opasek má vést tah přes zadek. Pokud je vysoký a nebo určen k nošení na bedrech, není rozhodně vhodný. Po používání by vás z něj bolela záda a celý běh by pro vás byl velmi nepohodlný. K upnutí vodítka by na opasku měla být buď tzv. vypouštěcí karabina anebo finský hák, obě pomůcky umožňují rychlé odepnutí psa v případě potřeby. Vedle toho, že jsou tyto pomůcky na některých závodech povinné, zvyšují v každém případě bezpečí obou členů členů canicrossového týmu.

Vodítko

K opasku psovoda je pes připevněn speciálním vodítkem s tzv. amortizérem, což je pružná guma, která zmírňuje nárazy a vyrovnává rychlé změny rychlosti. Výrazně to šetří pohybový aparát psa i člověka. Mimo to je běh bez vodítka s amortizérem velice nepohodlný. Délka vodítka v nataženém stavu by neměla přesahovat 2 metry. Při výběru vodítka si vyzkoušejte, jak kvalitní guma je u vodítka použita. Řada levných vodítek obsahuje obyčejné gumolano, tzv. "gumicuk", které jednak rázy stejně příliš netlumí a navíc má velice krátkou životnost. Vodítko by by mělo mít karabinu jen u psa (viz výše). Na straně u psovoda vzhledem k vhodnosti upevnění na sedák do vypouštěcí karabiny nebo do finského háku je vhodnější pouze smyčka.

Postroj pro psa

Postroj musí být vždy psovi pohodlný a rozhodně ho nesmí škrtit nebo omezovat v pohybu. Na výběr jsou v zásadě dvě varianty postrojů - krátký, který končí v půlce zad a dlouhý, který vede až ke kořeni ocasu.

  • postroj krátký
  • Postroj končí zhruba v půlce zad. U malých a některých středních psů je to jediná možná varianta postroje. U větších psů je vhodný jen na výlety a venčení.

  • postroj dlouhý
  • Postroj, který vede až ke kořeni ocasu umožňuje psovi, aby se do tahu opřel celou svou váhou. Je vhodný pro větší střední a velké psy (od velikosti border kolie a podobně velkých psů).